Szamba betonowe Opole

Zarówno domki jednorodzinne, jak również inne budynki, które nie posiadają systemu odpowiadającego za odprowadzanie ścieków wymagają odpowiedniego przygotowania zbiornika na nieczystości, aby były funkcjonalne. Idealnym rozwiązaniem są produkowane przez nas szamba betonowe. Opole jest jednym z miast, w którym zaufało nam wielu Klientów.

Sprawdzony producent

Jesteśmy liderem w produkcji szamb betonowych jednokomorowych, dwukomorowych, wielokomorowych oraz dodatków do nich. Opole jest jednym z wielu miast województwa opolskiego, w którym świadczymy kompleksowe usługi w zakresie transportu, wykopu, osadzania oraz fachowego montażu. Produkowane przez Lider-Szamba zbiorniki betonowe wyróżnia trwałość i solidność wykonania, dzięki czemu są one odporne na uszkodzenia mechaniczne i pęknięcia. Na zakupione szambo oraz pokrywę otrzymacie Państwo aż 5-letnią gwarancję, co świadczy o najwyższej jakości i trwałości naszych produktów.

Jak wygląda transport na terenie miasta?

Firma Lider-Szamba do zakupionego szamba oferuje tani transport i darmowy montaż. Po uzgodnieniu z Klientem szczegółów załadowujemy zbiornik, płytę wierzchnią oraz właz (kominek) do szamba i inne elementy dodatkowe. Jako czołowy producent posiadamy bogaty park maszynowy, w tym specjalistyczny transport z dźwigiem załadunkowo-rozładunkowym, który umożliwia dostarczenie zakupionego zbiornika w dowolne miejsce w Opolu. Z naszą firmą bezpieczny transport możliwy jest jeszcze tego samego dnia. Po dostarczeniu na wskazane przez Klienta miejsce odbywa się sprawny rozładunek i osadzenie szamba. Opole jest miastem, którego mieszkańcy skorzystali z atrakcyjnej oferty Lider-Szamba.

Przygotowanie wykopu pod szambo betonowe

Podczas przygotowania wykopu należy pamiętać, aby był on o 50 cm dłuższy i szerszy niż wymiary zamówionego zbiornika. Jeżeli chodzi o przygotowanie dna podłoża pod szambo betonowe, wykop należy pogłębić o ok. 10 cm w celu wykonania podsypki piaskowej lub chudego betonu na dnie wykopu. Wykonanie podsypki umożliwia sprawne i szybkie wypoziomowanie dna wykopu, a ponadto ułatwia osadzenie zbiornika na dnie wykopu i chroni zbiornik przed uszkodzeniami. Podłoże powinno być wolne od głazów i kamieni mogących uszkodzić dno szamba, które osiądzie pod swoim ciężarem w gruncie. Warto pamiętać, aby nie zasypywać dna zbiornika w tym samym dniu, a odczekać przynajmniej 12 godzin.

Montaż na posesji

Montaż szamba wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu i trwa 40-60 minut. W przypadku, kiedy zbiornik osadzony będzie w miejscu przejezdnym, wówczas montowana jest również wzmacniana płyta wierzchnia. Po umieszczeniu w wykopie ważne jest również osadzenie elementów kominków tak, aby sięgały one do poziomu terenu. Kominki następnie przykrywane się płytami włazowymi, po czym do zbiornika podłączany jest przewód kanalizacyjny, a połączenia są dokładnie uszczelniane. Po związaniu zaprawy zbiornik można ostrożnie zasypać ziemią, unikając obecności kamieni i głazów. Dodatkowo na życzenie Klienta instalujemy również szybkozłączkę do szamba. Opole jest miastem, w którym firma Lider-Szamba zamontowała już wiele zbiorników.